Albert Costavan Vall Llach was dit weekend op onze degustatie. En blij dat we waren!
Zoals jullie misschien weten (of niet weten) werd het domein getroffen door een sneeuwstorm waardoor het dak van de vinificatiekelder instortte in 2021.
Daardoor was een deel van de 2021 oogst verloren gegaan en waren er ook niet de technische mogelijkheden voorhanden om voldoende 2022 te maken.Maar in 2023 was het terug zover!
En daar zaten we met z’n allen al lang op te wachten:de terugkeer van de Embruix, de “baby” van Vall Llach. Dit is immers hun beste wijn prijs/kwaliteit.
Voor minder dan 30 euro krijgen we hier deessentie van de “nieuwe” Priorat uit de 90’s: heerlijkeGarnatxaenCarinyena, aangevuld met de wereldseMerlot,Cabernet SauvignonenSyrah. In hun topwijnen wordt er nog enkel Garnatxa en Carinyena gebruikt, maar de aanplantingen van de jaren negentig moeten natuurlijk ook gebruikt worden.
En juist dat maakt van deze Embruix eenno-nonsense wijn die heerlijk wegdrinkten toch dat typische Priorat-karakter heeft.
Ook verleden weekend had hij veel succes op onze tasting, vooral ook omdat Albert, de eigenaar, fantastisch goed de regio en de wijnen kan uitleggen op een zeer didactische manier.
Bovendien is Vall Llach niet alleen een wijnproject, maar ook eensociaal project om de lokale dorpseconomie van Porrera te steunen. Mede-eigenaar Lluis Llach, de “Bob Dylan” van Catalunya, hecht daar heel veel waarde aan.
Sinds een paar jaar werken ze in hun wijngaarden ookbiodynamisch, wat de kwaliteit van de wijnen ook extra ten goede komt.