Meer genieten van betere wijn met wijnschrijver Bruno Vanspauwen

Wijn van de familie de Rothschild en de familie Vega Sicilia

30 november 2025

Wijn van de familie de Rothschild en de familie Vega Sicilia


"Noblesse oblige", voor mij is
Macán 2020 de beste tot nog toe!
Begin oktober heeft u hopelijk al de Macán Clásico 2021 gekocht. En indien niet, doe het dan toch maar. Dit is immers de beste tot nog toe. En zoals toen gezegd: onlangs blind 2015 geproefd en die was echt fenomenaal!

En ik moet toegeven: dat is ook zo voor de topwijn van het domein, de “Macán”.

Wij hebben nu immers de Macán 2020 binnen. Laat ik maar dadelijk eerlijk zijn: ik heb elke jaargang tot nog toe in mijn kelder liggen, maar het was nooit echt “mijn” wijn. Ik had er echter steeds goede hoop op dat met de tijd de wijn op aristocratische manier mooi zou verouderen. Of dat zo is, zal de tijd uitwijzen.

Maar het blijft natuurlijk onze meest “edele” wijn, deze boreling uit het huwelijk van de familie de Rothschild en de familie Vega Sicilia.

Meer adellijk kan een wijn niet worden!
Toch waren de voorbije jaren naar mijn mening vooral “puberjaren”.
Bij het proeven van de 2020 had ik die ervaring allerminst.

Wel integendeel, dit is echt grote wijn, niet alleen in veroudering (ongetwijfeld!) maar reeds nu, van in het begin!

Voor één keer moest ik niet beleefd mijn goedkeuring uiten bij het proeven. Neen, ik kon dadelijk enthousiast knikken en lachen. Deze puber was eindelijk volwassen ?.

Dit topproject van beide topwijnfamilies werd geboren met 2009 als eerste jaargang. Topwijngaarden van Rioja Alavesa en Rioja Alta, rond San Vicente de la Sonsierra en Samaniego werden aangekocht via bemiddeling van onze bekende Fernando Remírez de Ganuza.

Hij zorgde ervoor dat de 2 families oude wijngaarden konden aankopen zonder dat de hele goegemeente op de hoogte was wie de koper was. Vrij noodzakelijk om de prijzen niet helemaal uit de pan te laten swingen.

Bedoeling is steeds geweest om een Rioja te maken met respect voor zijn terroir en met de precisie en perfectie waar Vega Sicilia zo bekend voor is.

In het begin met zeer weinig productie, maar intussen op kruissnelheid met bijna 100.000 flessen van de Macán en meer dan 200.000 flessen voor de Macán Clásico. Een ware tour de force om met deze aantallen deze topkwaliteit te bekomen. Maar als er één domein is dat dit kan, zal het wel Vega Sicilia zijn.

En 2025 is duidelijk het jaar van de waarheid: een Macán Clásico 2021 die beter is dan ooit en een Macán 2020 die eindelijk volwassen is geworden.

Deze adellijke jongeman verdient dus zeker en vast een plaats in uw kelder. De beste plaats is tussen uw Remírez de Ganuza aan de ene kant en uw Valbuena of Unico aan de andere kant ?!
 

 

 

 

B. de Rothschild
&
Vega Sicilia
Macán
2020

D.O.C. Rioja
 

88,33 €

Bestel hier
 
Ook beperkt in magnum in een mooie houten kist beschikbaar - het ideale geschenk voor de feestdagen!
(Slechts 24 beschikbaar!)

 

 

Macán 2020
Magnum

 

193,60 €

Bestel hier
 
Ontdek alle wijnen van Macán
 
Schrijf u in voor onze VIP Eindejaarstasting – alleen de beste Spaanse wijnen, gepresenteerd door de wijnmakers zelf.
Reserveer hier
 




Invoerder
La Buena Vida
Verlipark, Unit B.1.26, Lichtstraat z/n
2400 Mol
tel. 014/45.13.03
info@labuenavida.be
www.labuenavida.be

 



Zoek



2025