We hadden het vrijdag al overCeller del RourevanPablo Calatayud.
Voor ons één van onze belangrijkste wijnhuizen. Naast het feit dat wij willen werken metwijnhuizen die kwaliteit brengen, is voor ons ook de personaliteit en karakter van de wijnboer uitermate belangrijk.
Samenwerken met aangename, lieve mensen, is eens zo prettig als gewoon zaken doen.Dus kiezen wij altijd voor het eerste!
De wijn die ik vandaag wil voorstellen is nog maar ’s een illustratie van Pablo’s altruïsme:Les Filles d’Amàliais eeneerbetoon aan zijn moeder(inderdaad “Amàlia” geheten…).
Die “filles” zijn in dit geval 2 blanc de noirs wijnen, beide op basis van de Mandó druif. Een variëteit die bijna verdwenen was en weinig kleur en alcohol geeft.
De “Les Danses”, want hierover gaat het vandaag, zegt wat Pablo wil bereiken:de bubbels dansen, als eerbetoon voor zijn moeder.
De 2023 is uitermate verfijnd en precies. Slechts een 6000-tal flessen gemaakt, petnat, dus 1 x gefermenteerd op de fles.
In het Spaans “ancestral”. Deze methode is immersouder dan de Méthode traditionnellevan de cava en Champagne. In de praktijk vooral gebruikt door natuurwijnmakers of kleinere producenten. Vaak wat fijner en lichter van stijl. Dat is ook hier het geval.
Dit is dé bubbel voor deze zomer: slechts 11,5% alcohol, fijne rosé pareling en mooie zuren. Fantastisch voor deze warme zomer!
De 2023 is pas uit dus nog niet gerecenseerd, maar zie hier wat Parker er vorig jaar over schreef:
R. Parker: 92/100 (2022) "The ancestral sparkling rosé 2022 Les Danses was produced with Mandó grapes and finished fermenting in bottle, where it was kept with the lees for 30 months. In this warm and dry year, it seems to have more volume but is still balanced, with 11.9% alcohol, a pH of 2.99 and 6.44 grams of acidity. It has a clean and expressive nose with notes of dry roses and wild herbs. It's characterful, elegant, clean and precise, without the rusticity some pét-nats can have. It had a longer élevage and has gained in complexity. 6,000 bottles produced. It was disgorged in October 2024."